Informujemy, że w w dniu 24 grudnia oraz 31 grudnia 2024 r. Urząd Miejski będzie czynny do godziny 13:00

Przejdź do stopki

Przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Krynica-Zdrój w miejscowości Mochnaczka Wyżna, obręb: 0004, gm. Krynica-Zdrój oznaczona jako działka ewidencyjna nr 189/4 o pow. 5,8900 ha obj. księgą wieczystą Nr NS1M/00033840/8

Treść

Burmistrz Krynicy-Zdroju

ogłasza

przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Krynica-Zdrój

 

Oznaczenie nieruchomości:

Nieruchomość stanowiąca własność Gminy Krynica-Zdrój, położona jest w miejscowości Mochnaczka Wyżna, obręb: 0004, gm. Krynica-Zdrój oznaczona jako działka ewidencyjna nr 189/4 o pow. 5,8900 ha obj. księgą wieczystą Nr NS1M/00033840/8.

 

Opis nieruchomości:

Nieruchomość położona jest w miejscowości Mochnaczka Wyżna, gm. Krynica-Zdrój. Działka jest nieruchomością rolną, niezabudowaną, posiada kształt nieregularnego wieloboku. Teren lekko pochylony w kierunku południowo wschodnim. Dostęp do działki bezpośredni z drogi powiatowej nr 1510 K. Działka zagospodarowana jest jako łąka - pastwisko. Teren atrakcyjny widokowo, przylega bezpośrednio do terenów leśnych.

Nieruchomość nie posiada obciążeń prawnych i nie jest przedmiotem żadnych zobowiązań.

Klasy bonitacyjne gruntów oraz rodzaj użytków wchodzących w skład nieruchomości:

PsV (Pastwiska trwałe)- 5,31 ha, PsVI (Pastwiska trwałe)- 0,45 ha, LsIV (Lasy)- 0,01 ha, Lzr-PsVI (Grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych)- 0,12 ha

 

Przeznaczenie nieruchomości:

Działka nie jest objęta:

-miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,

-miejscowym planem rewitalizacji,

-miejscowym planem odbudowy,

-teren nie objęty decyzją o lokalizacji inwestycji celu publicznego,

-teren nie objęty decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,

-zgodnie z zapisami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego: obszar o powierzchni 5,88 ha oznaczony symbolem „R”- tereny rolnicze, obszar o powierzchni 0,01 ha oznaczony symbolem „L”- tereny leśne i zadrzewione.    

 

Uzasadnienie wyboru formy przetargu ograniczonego

Konsekwencją aktualnego brzmienia Ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 423), zwanej dalej „Ustawą”, jest ograniczenie kręgu podmiotów uprawnionych do nabywania gruntów rolnych o powierzchni powyżej 1,0 ha.  

Zgodnie z brzmieniem zapisów ww. Ustawy, a to:

 

Art. 2a. 1. Nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny, chyba że ustawa stanowi inaczej.

2. Powierzchnia nabywanej nieruchomości rolnej wraz z powierzchnią nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego nabywcy nie może przekraczać powierzchni 300 ha użytków rolnych ustalonej zgodnie z art. 5 ust. 2 i 3.

 

Zgodnie z art. 5 ust 2 i 3ww. Ustawy:

-Przy ustalaniu powierzchni użytków rolnych, będących przedmiotem współwłasności uwzględnia się powierzchnię nieruchomości rolnych odpowiadających udziałowi we współwłasności takich nieruchomości, a w przypadku współwłasności łącznej uwzględnia się łączną powierzchnię nieruchomości rolnych stanowiących przedmiot współwłasności. (ustęp 2);

-Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do ustalania powierzchni użytków rolnych będących przedmiotem współposiadania samoistnego oraz współposiadania na podstawie użytkowania wieczystego lub na podstawie umowy dzierżawy. (ustęp 3).

 

 

 

Potwierdzenie statusu rolnika indywidualnego wynika z art. Zgodnie z art. 6 ww. Ustawy.

Art. 6 ust. 1 Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadającą kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.

1a. Do okresu, o którym mowa w ust. 1, zalicza się okres zamieszkiwania w innej gminie bezpośrednio poprzedzający zmianę miejsca zamieszkania, jeżeli w gminie tej jest albo była położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, o którym mowa w ust. 1.

2. Uważa się, że osoba fizyczna:

1) osobiście prowadzi gospodarstwo rolne, jeżeli:

a) pracuje w tym gospodarstwie,

b) podejmuje wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia działalności rolniczej w tym gospodarstwie;

2) posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli uzyskała:

a) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, zasadnicze branżowe, średnie, średnie branżowe lub wyższe lub

b) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

c) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

d) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe lub zasadnicze branżowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.

3. Za staż pracy, o którym mowa w ust. 2, uznaje się okres, w którym osoba fizyczna:

1) podlegała ubezpieczeniu społecznemu rolników lub

2) prowadziła działalność rolniczą w gospodarstwie rolnym o obszarze nie mniejszym niż 1 ha stanowiącym jej własność, przedmiot użytkowania wieczystego, przedmiot samoistnego posiadania lub dzierżawy, lub

3) była zatrudniona w gospodarstwie rolnym na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej umowy o pracę, wykonując pracę związaną z prowadzeniem działalności rolniczej, lub

4) wykonywała pracę związaną z prowadzeniem działalności rolniczej w charakterze członka spółdzielni produkcji rolnej, lub

5) odbyła staż, o którym mowa w art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 690, z późn. zm.), obejmujący wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej.

3a. Za staż pracy, o którym mowa w ust. 2, uznaje się również okres pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym potwierdzony zaświadczeniem wydanym na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 lipca 1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy (Dz. U. nr 54 poz. 310).

4. Przy ustalaniu powierzchni użytków rolnych, o których mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 5 ust. 2 i 3.

 

Sprzedaż może zostać dokonana na rzecz osoby nie spełniającej przesłanek z art. 2a ust. 1 i 2 pod warunkiem nabywania gruntu przez podmiot wymieniony w art. 2a ust. 3 pkt 1- 13. Warunkiem dopuszczenia takiego podmiotu do przetargu jest przedłożenie dokumentów potwierdzających okoliczności umożliwiające wzięcie udziału w postępowaniu przetargowym. 

 

Sprzedaż może zostać dokonana na rzecz osoby nie spełniającej przesłanek z art. 2a ust. 1, 2 oraz 3 w przypadku przedłożenia przez oferenta zgody Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wyrażoną w drodze decyzji administracyjnej, zgodnie z brzmieniem art. 2a ust. 4 ww. Ustawy.

 

 

 

Obowiązki nabywcy nieruchomości rolnej

Zgodnie z art. 2b ww. Ustawy:

1. Nabywca nieruchomości rolnej jest obowiązany prowadzić gospodarstwo rolne, w skład którego weszła nabyta nieruchomość rolna, przez okres co najmniej 5 lat od dnia nabycia przez niego tej nieruchomości, a w przypadku osoby fizycznej prowadzić to gospodarstwo osobiście.

2. W okresie, o którym mowa w ust. 1, nabyta nieruchomość nie może być zbyta ani oddana w posiadanie innym podmiotom.

3. Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka, na wniosek nabywcy nieruchomości rolnej, wyraża zgodę, w drodze decyzji administracyjnej, na dokonanie czynności, o których mowa w ust. 2, przed upływem okresu 5 lat od dnia przeniesienia własności tej nieruchomości, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem nabywcy nieruchomości rolnej lub interesem publicznym.

 

Przepisów powyższych nakładających obowiązki określone w art. 2b ust 1 i 2 na  nie stosuje się do osób i podmiotów wskazanych w art. 2b ust 4 ww. Ustawy.

 

Prawo pierwokupu nieruchomości

Zgodnie z brzmieniem art. 3 ww. Ustawy prawo pierwokupu nieruchomości przysługuje w poniższych przypadkach:

Art. 3. 1. W przypadku sprzedaży nieruchomości rolnej prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy jej dzierżawcy, jeżeli:

1) umowa dzierżawy została zawarta w formie pisemnej i ma datę pewną oraz była wykonywana co najmniej przez 3 lata, licząc od tej daty, oraz

2) nabywana nieruchomość rolna wchodzi w skład gospodarstwa rodzinnego dzierżawcy.

2. O treści umowy sprzedaży nieruchomości rolnej zawiadamia się dzierżawcę tej nieruchomości, jeżeli umowa dzierżawy trwała co najmniej 3 lata od dnia jej zawarcia.

3. Jeżeli dzierżawcy przysługuje prawo pierwokupu, o którym mowa w ust. 1, zawiadomienie, o którym mowa w ust. 2, wywołuje skutki określone w przepisach Kodeksu cywilnego dotyczących prawa pierwokupu.

4. W przypadku braku uprawnionego do pierwokupu, o którym mowa w ust. 1, albo niewykonania przez niego tego prawa, prawo pierwokupu przysługuje z mocy ustawy Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa działającemu na rzecz Skarbu Państwa.

5. Przepisów ust. 1–4 nie stosuje się, jeżeli:

1) nabywcą nieruchomości rolnej jest:

a) jednostka samorządu terytorialnego,

b) Skarb Państwa,

ba) spółka, o której mowa w art. 2a ust. 3 pkt 1 lit. ca,

bb) spółka kapitałowa lub grupa kapitałowa, o których mowa w art. 2a ust. 3 pkt 1 lit. cb,

c) osoba bliska zbywcy,

d) Spółka Celowa, o której mowa w ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym,

e) spółdzielnia produkcji rolnej, o której mowa w art. 2a ust. 3 pkt 1 lit. h,

f) członek spółdzielni produkcji rolnej, o którym mowa w art. 2a ust. 3 pkt 1 lit. i,

g) inwestor, o którym mowa w art. 3a ust. 2 ustawy z dnia 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki\ jądrowej oraz inwestycji towarzyszących;

2) nabycie nieruchomości rolnej następuje za zgodą, o której mowa w art. 2a ust. 4, albo za zgodą, o której mowa w art. 29a ust. 3 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa;

3) sprzedaż następuje między osobami prawnymi, o których mowa w art. 2a ust. 3 pkt 1 lit. d, tego samego kościoła lub związku wyznaniowego.

6. (uchylony)

7. Prawo pierwokupu, o którym mowa w ust. 4, nie przysługuje, jeżeli w wyniku nabycia nieruchomości rolnej następuje powiększenie gospodarstwa rodzinnego, jednak do powierzchni nie większej niż określona w art. 5 ust. 1 pkt 2, a nabywana nieruchomość rolna jest położona w gminie, w której ma miejsce zamieszkania nabywca, lub w gminie graniczącej z tą gminą.

8. Jeżeli cena sprzedawanej nieruchomości rażąco odbiega od jej wartości rynkowej, wykonujący prawo pierwokupu może, w terminie 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o wykonaniu prawa pierwokupu, wystąpić do sądu o ustalenie ceny tej nieruchomości.

8a. Krajowy Ośrodek może dokonać zapłaty niespornej części ceny nieruchomości rolnej przed wystąpieniem do sądu o ustalenie ceny tej nieruchomości.

9. Sąd ustala cenę odpowiadającą wartości rynkowej nieruchomości rolnej przy zastosowaniu sposobów określenia wartości nieruchomości przewidzianych w przepisach o gospodarce nieruchomościami.

10. Krajowy Ośrodek zawiadamia zobowiązanego z prawa pierwokupu o wykonaniu prawa pierwokupu przesyłką poleconą nadaną za potwierdzeniem odbioru w placówce pocztowej operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, przekazując mu imię i nazwisko notariusza, który sporządził oświadczenie o skorzystaniu z prawa pierwokupu, siedzibę jego kancelarii

notarialnej, datę sporządzenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa pierwokupu, numer repertorium, pod którym zarejestrowano oświadczenie o skorzystaniu z prawa pierwokupu, oraz numer elektronicznego wypisu aktu notarialnego tego oświadczenia, pod którym został on zarejestrowany w Centralnym Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Notarialnych prowadzonym przez Krajową Radę Notarialną, a następnie publikuje to zawiadomienie na stronie podmiotowej w Biuletynie Informacji Publicznej Krajowego Ośrodka. Wypis aktu notarialnego zawierającego oświadczenie o skorzystaniu z prawa pierwokupu wydawany jest także zobowiązanemu z prawa pierwokupu.

11. Uważa się, że zobowiązany z prawa pierwokupu zapoznał się z treścią oświadczenia Krajowego Ośrodka o wykonaniu prawa pierwokupu z chwilą jego publikacji na stronie podmiotowej w Biuletynie Informacji Publicznej Krajowego Ośrodka

 

Zasady wykonywania prawa pierwokupu reguluje art. 3a ust. 4 oraz art. 4c ww. Ustawy

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach ( t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 530), na podstawie art. 37a w przypadku zbycia gruntu oznaczonego jako las w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, reprezentowanemu przez Lasy Państwowe przysługuje z mocy prawa prawo pierwokupu tej nieruchomości.  

 

Cena wywoławcza nieruchomości:

Zarządzeniem nr 1412.2024 Burmistrza Krynicy-Zdroju z dnia 9 stycznia 2024 r. podano do publicznej wiadomości wykaz obejmujący działkę ew. nr 189/4 do sprzedaży w trybie przetargu ustnego ograniczonego.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 350 000,00 zł. (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100 gr.).  

Sprzedaż podlega zwolnieniu z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1570, 1598.).

 

Wadium w wysokości 35 000,00 zł. (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych 00/100 gr.), należy wpłacić do dnia 22 lipca 2024 r. na konto bankowe 26 8802 0002 2001 0000 1401 0002 Bank Spółdzielczy Muszyna – Krynica-Zdrój.

 

Dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w przetargu tj. stosowne oświadczenia, zaświadczenia, dokumenty potwierdzające kwalifikacje i staż pracy należy złożyć do dnia 24 lipca 2024 r. do godziny 1530, na dziennik podawczy Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju, znajdujący się w Kancelarii Urzędu pokój 11, ul. Kraszewskiego 7.

Do przetargu zostaną dopuszczone tylko te osoby i podmioty, które zgodnie z zapisami ww. Ustawy mogą być nabywcami nieruchomości rolnej i do 24 lipca br. złożą prawidłowo wypełniony komplet dokumentów z wymaganymi załącznikami.

 

Termin i miejsce przetargu:

Przetarg odbędzie się w dniu 30 lipca 2024 r. o godzinie 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju ul. Kraszewskiego 7, parter pok. Nr 14

 

 

Dodatkowe informacje:

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w podanej powyżej wysokości na konto tut. Urzędu w wyznaczonym terminie. Wadium wpłacone przez osoby, które nie wygrały przetargu zostanie zwrócone po zamknięciu przetargu, a osobie, która przetarg wygrała wadium zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium nie podlega zwrotowi gdy osoba, która wygrała przetarg, uchyli się od zawarcia umowy. Sprzedaż objęta będzie umową warunkową. Termin zawarcia umowy sprzedaży wyznaczony zostanie najpóźniej w ciągu 21 dni licząc od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Koszty zawarcia umowy sprzedaży ponosi nabywca.

Sprzedaż nieruchomości podlegać będzie przepisom ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 423).

Zastrzega się możliwość odwołania przetargu z ważnych powodów. Dodatkowych informacji o warunkach przetargu i o nieruchomości udziela Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 7, Wydział Inwestycji i Mienia, II piętro pok. Nr 36, tel. 18 4725543, w godzinach pracy Urzędu.

Ogłoszenie podaje się do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju, oraz na stronie internetowej www.krynica-zdroj.pl w Biuletynie Informacji Publicznej, na okres 30 dni, a informacja o przetargu zostanie zamieszczona w prasie o zasięgu lokalnym.

 

 

Wszyscy uczestnicy przetargu winni przed otwarciem przetargu, w dniu przetargu przedłożyć komisji przetargowej:

  • dowód wpłaty wadium w wersji papierowej,
  • w przypadku osób fizycznych – dowód osobisty lub paszport, a w przypadku reprezentowania innej osoby pełnomocnictwo notarialne,
  • w przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą – wydruk CEIDG, dowody tożsamości, stosowne pełnomocnictwa,
  • w przypadku wspólników spółki cywilnej – wydruk CEIDG, dowody tożsamości, stosowne pełnomocnictwa,
  • w przypadku osób prawnych – aktualny wypis z właściwego rejestru, stosowne pełnomocnictwa, dowody tożsamości osób reprezentujących podmiot.
  • w przypadku osób pozostających w związku małżeńskim posiadających ustawową wspólność małżeńską do udziału w przetargu wymagana jest obecność obojga małżonków. W przypadku uczestnictwa w przetargu jednego małżonka należy złożyć do akt pisemne oświadczenie współmałżonka o wyrażeniu zgody na przystąpienie małżonka do przetargu z zamiarem nabycia nieruchomości będącej przedmiotem przetargu ze środków pochodzących z majątku wspólnego za cenę ustaloną w przetargu.

W przetargu mogą brać udział polskie osoby prawne i fizyczne, cudzoziemcy w rozumieniu ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców oraz podmioty zagraniczne w rozumieniu ustawy o spółkach zagranicznych, jeśli wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości i określonym powyżej terminie, a także miejscu i formie podanej w ogłoszeniu.

MAPA

Uczestnicy przetargu są zobowiązani, w zależności od ich statusu do przedłożenia:

 

  1. Uczestnicy przetargu będący rolnikami indywidulanymi, zgodnie z brzmieniem art. 6 ww. Ustawy powinni złożyć:
  • pisemne oświadczenie o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego, przez co najmniej okres 5 lat, oraz o łącznej powierzchni użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rodzinnego wraz z wypisem/wypisami z ewidencji gruntów (ZAŁĄCZNIK NR 1);
  • zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały- jako dowód potwierdzający zamieszkanie  od co najmniej 5 lat na terenie gminy gdzie ma jedną z nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa rolnego,
  • pisemne oświadczenie o łącznej powierzchni użytków rolnych, (ZAŁĄCZNIK NR 2);
  • pisemne oświadczenie o posiadaniu kwalifikacji rolniczych wraz z kopią dowodu potwierdzającego posiadanie kwalifikacji rolniczych (oryginał do wglądu) oraz wymagany staż pracy. Dowodem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji rolniczych mogą być również odpowiednie dokumenty wydane przez właściwe organy lub instytucje państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej. (ZAŁĄCZNIK NR 3)
  • oświadczenie uczestnika przetargu o zapoznaniu się z przedmiotem sprzedaży i, że w związku z tym nie będzie występował z ewentualnymi roszczeniami z tytułu rękojmi i gwarancji za wady przedmiotu sprzedaży- z warunkami przetargu, położeniem i granicami nieruchomości, stanem prawnym i faktycznym nieruchomości oraz że przyjmuje je bez zastrzeżeń, jak i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.  (ZAŁĄCZNIK NR 4)

 

  1. Uczestnicy przetargu posiadający inny status podmiotu niż rolnik indywidulny, wymienieni w art. 2a ust. 3 ww. Ustawy powinni złożyć:
  • oświadczenie podmiotu uprawnionego do uczestnictwa w przetargu na nabycie nieruchomości rolnej wraz ze stosowną dokumentacją uprawniającą dany podmiot do dokonania czynności prawnej nabycia nieruchomości rolnej (ZAŁĄCZNIK NR 5).
  • oświadczenie uczestnika przetargu o zapoznaniu się z przedmiotem sprzedaży i, że w związku z tym nie będzie występował z ewentualnymi roszczeniami z tytułu rękojmi i gwarancji za wady przedmiotu sprzedaży- z warunkami przetargu, położeniem i granicami nieruchomości, stanem prawnym i faktycznym nieruchomości oraz że przyjmuje je bez zastrzeżeń, jak i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. (ZAŁĄCZNIK NR 4)

 

  1. Uczestnicy przetargu, o których mowa w art. 2a ust. 4 ww. powinni złożyć:
  • oświadczenie podmiotu uprawnionego do uczestnictwa w przetargu na nabycie nieruchomości rolnej wraz z decyzją Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wyrażającą zgodę na takie nabycie (ZAŁĄCZNIK NR 6).

oświadczenie uczestnika przetargu o zapoznaniu się z przedmiotem sprzedaży i, że w związku z tym nie będzie występował z ewentualnymi roszczeniami z tytułu rękojmi i gwarancji za wady przedmiotu sprzedaży- z warunkami przetargu, położeniem i granicami nieruchomości, stanem prawnym i faktycznym nieruchomości oraz że przyjmuje je bez zastrzeżeń, jak i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. (ZAŁĄCZNIK NR4)