Krynicka Orkiestra Zdrojowa imienia Adama Wrońskiego!
Treść
Z okazji 140 lat istnienia krynickiej Orkiestrze Zdrojowej nadano imię Adama Wrońskiego, kapelmistrza i jej założyciela.
Krynicka Orkiestra Zdrojowa przygrywa kuracjuszom nieprzerwanie od 1875 roku, będąc najstarszą w Polsce a może i Europie. Jej założycielem był skrzypek, kompozytor i dyrygent Adam Wroński.
Orkiestra wystąpiła pod batutą Mieczysława Smydy. Obok krynickich śpiewaków na scenie pojawili się także znani polscy śpiewacy operowi: sopranistka Dorota Szczepańska, tenor Piotr Rafałko i baryton Filip Szczepański.
W sobotni wieczór na scenie Pijalni Głównej można było usłyszeć znane arie i operetki oraz współczesne utwory. W klimat przedwojennej Krynicy publiczność przeniosły humorystyczne dialogi Jana Kazimierza Siwka w wykonaniu aktorów Moniki Kwiatkowskiej i Tomasza Bednarka. Wystąpiły także dwie grupy taneczne „Miniatury” oraz „Klasa-Tarnów”.
wideo: Andrzej Kieblesz