Przejdź do stopki

Konkurs „Moja Gmina w cyferkach”

Konkurs „Moja Gmina w cyferkach”

Treść

Szanowni Państwo,

W ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Moja Gmina w cyferkach”, którego adresatami są placówki wychowania przedszkolnego z województwa małopolskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami związanymi z ludnością w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni. Chcemy w ten sposób poszerzyć również wiedzę na temat spisu powszechnego wśród ich rodzin oraz lokalnych społeczności.

Zadaniem konkursowym jest ułożenie przez wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, poruszającego tematykę związaną z ludnością, rodziną, spisem powszechnym, lokalną społecznością i tradycjami regionalnymi, a następnie nagranie jego wykonania i przesłanie filmu do Urzędu Statystycznego w Krakowie do dnia 11 czerwca 2021 r. Prace zgłaszane na Konkurs będą oceniane w dwóch grupach wieku wychowanków: grupa I: 3-latki i 4-latki, grupa II: 5-latki i zerówka. Placówki, których prace zdobędą trzy najwyższe miejsca w każdej z dwóch grup wieku otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie https://krakow.stat.gov.pl/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021/konkursy/moja-gmina-w-cyferkach/

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez e-mail: nsp.2021.krakow@gmail.com lub telefonicznie: +48 695 255 538.

Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego
Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie
Agnieszka Szlubowska

Formularz zgłoszenia przedszkola - pobierz plik docx 33.3 KB 

Informacja o przetwarzaniu danych - pobierz plik docx 75 KB 


Regulamin konkursu „Moja Gmina w cyferkach”

Postanowienia ogólne

Organizatorem konkursu literackiego dla przedszkoli „Moja Gmina w cyferkach” (zwanego dalej „Konkursem”) jest Urząd Statystyczny w Krakowie z siedzibą
w Krakowie (31-233) przy ul. K. Wyki 3, reprezentowany przez Agnieszkę Szlubowską, Dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Konkurs organizowany jest na podstawie niniejszego dokumentu (zwanego dalej „Regulaminem”).

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Celem głównym Konkursu jest promocja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wśród dzieci, rodziców  i społeczności lokalnej.

Cele pośrednie to rozwój kreatywności oraz zdolności językowych i muzycznych wśród dzieci, a także aktywizacja społeczna mieszkańców lokalnych społeczności.

Uczestnikiem Konkursu (zwanym dalej „Uczestnikiem”) może być placówka wychowania przedszkolnego zlokalizowana na terenie województwa małopolskiego, w której osoby lub osoba upoważniona do reprezentacji zapoznała się z treścią niniejszego Regulaminu i zobowiązuje się do przestrzegania jego postanowień.

Konkurs przeprowadzony zostanie na terenie województwa małopolskiego
w terminie od 17 maja 2021 r. do 26 czerwca 2021 r.

Zasady przetwarzania danych osobowych osób uczestniczących w Konkursie określa załącznik nr 2 niniejszego Regulaminu.

 

Koordynacja konkursu

Pracami organizacyjnymi i technicznymi związanymi z przeprowadzeniem Konkursu kieruje Komitet Główny Konkursu (zwany dalej „Komitetem”).

Do zadań Komitetu należy przygotowanie i przeprowadzenie Konkursu zgodnie
z Regulaminem, w szczególności:

promocja Konkursu,

czuwanie nad jego prawidłowym przebiegiem,

opracowanie i ogłoszenie wyników Konkursu,

zamieszczanie na stronie internetowej: https://krakow.stat.gov.pl wyników konkursu oraz innych informacji niezbędnych dla jego uczestników,

prowadzenie dokumentacji Konkursu,

ustalenie laureatów Konkurs,

przekazanie nagród laureatom Konkursu.

W skład Komitetu wchodzą:

przewodniczący: Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie,

trzech Członków wybranych spośród pracowników Urzędu Statystycznego
w Krakowie,

sekretarz wybrany spośród pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie.

We wszystkich sprawach związanych z konkursem można kontaktować się
z Komitetem za pośrednictwem poczty elektronicznej: nsp.2021.krakow@gmail.com lub telefonicznie: +48 695 255 538.

Wymogi konkursowe

Zadaniem konkursowym Uczestnika jest ułożenie przez zespół/drużynę wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, który następnie zostanie przez nich wykonany, a wykonanie to zarejestrowane w formie filmu. Treść wierszyka lub piosenki powinna być związana z ludnością, mieszkańcami gminy/miejscowości,
w której znajduje się przedszkole, Narodowym Spisem Powszechnym Ludności
i Mieszkań, rodziną, tradycjami lokalnymi itp. (nie wszystkie tematy muszą się pojawić).

Film powinien być zapisany w formacie MP4, MOV bądź AVI. Maksymalny czas trwania filmu to 2 minuty. Film powinien posiadać rozdzielczość co najmniej 1280x720p (HD).

Prace wraz ze skanem lub zdjęciem wypełnionego formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1) należy przesłać poprzez stronę wetransfer.com na adres nsp.2021.krakow@gmail.com do dnia 11 czerwca 2021 r.

Pracownik Urzędu Statystycznego w Krakowie potwierdza za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzymanie załącznika nr 1 i informuje o zarejestrowaniu pracy konkursowej. W przypadku braku informacji zwrotnej należy skontaktować się telefonicznie pod numerem +48 695 255 538.

Prace zgłaszane na Konkurs będą oceniane w dwóch grupach wieku wychowanków:

grupa I: 3-latki i 4-latki,

grupa II: 5-latki i zerówka.

Uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę drużyn w dwóch grupach wieku. Dla każdej drużyny Uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową. Dla każdej drużyny należy przygotować osobne zgłoszenie.

Pojedyncza drużyna może liczyć nie więcej niż 30 osób wraz z opiekunami.

Uczestnik oświadcza, że posiada zgodę osób uczestniczących w Konkursie na wykorzystywanie ich wizerunku do celów konkursowych, a w przypadku dzieci – zgodę ich rodziców.

Organizator zastrzega sobie prawo wyłączenia z Konkursu zgłoszeń w przypadku uznania, że nie są one zgodne z warunkami Konkursu.

Poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego Uczestnik:

potwierdza, że uzyskał od autorów filmu autorskie prawa majątkowe z opcją ich przeniesienia na Organizatora.

nieodpłatnie przenosi na Organizatora autorskie prawa majątkowe do przesłanych prac, w tym prawa do ich publikacji na stronie internetowej Organizatora, w sieci Intranet Organizatora, na profilach w mediach społecznościowych oraz w wydawnictwach Organizatora.

Uczestnik jest odpowiedzialny względem Organizatora za wszelkie wady prawne zgłoszonej pracy, a w szczególności za ewentualne roszczenia osób trzecich, wynikające z naruszenia praw autorskich i innych praw osób trzecich. Uczestnik zobowiązuje się do całkowitego zaspokojenia roszczeń stwierdzonych prawomocnym orzeczeniem oraz zwolnienia Organizatora od odpowiedzialności.

Organizator zastrzega sobie prawo do przesunięcia, przedłużenia lub przerwania konkursu z ważnych przyczyn.

We wszystkich sprawach dotyczących przebiegu konkursu, nieprzewidzianych niniejszym Regulaminem, jak i w zakresie interpretacji jego zapisów głos rozstrzygający należy do Organizatora.

Wyniki

Komitet nagrodzi Uczestników, których drużyny zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej z dwóch grup wieku.

Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowych nagród (dla dzieci, a także dla opiekunów) w każdej z dwóch grup wieku.

Przy ocenie prac konkursowych Komitet weźmie pod uwagę następujące kryteria:

zgodność treści filmu z tematyką konkursu,

pomysłowość oraz kreatywność w przygotowaniu tekstu, scenografii

i wykonania.

jakość techniczna m.in.: estetyka pracy, montaż, jakość dźwięku itp.,

dodatkowy punkt zostanie przyznany, gdy w filmie pojawi się hasło „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań” lub „Spis Powszechny”, albo hasła promujące spis: „Liczy się każdy” lub „Liczymy się dla Polski”.

Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 25 czerwca 2021 r. na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Organizatora.

 

Nagrody

Nagrody zapewnia Organizator konkursu.

Wykaz nagród głównych:I miejsce:

zestaw 8 labiryntów magnetycznych, trójwymiarowe manipulacje domek lub ciuchcia, głośnik bezprzewodowy JBL, zestaw 5 koców piknikowych, zestaw 5 sztuk puzzli dla dzieci.

II miejsce:

zestaw 10 klocków piankowych, zestaw 7 różnych przewlekanek-nawlekanek, głośnik bezprzewodowy JBL lub zestaw 8 labiryntów magnetycznych, zestaw 7 różnych przewlekanek-nawlekanek, głośnik bezprzewodowy JBL.

III miejsce:

zestaw 7 różnych przewlekanek-nawlekanek, głośnik bezprzewodowy JBL, zestaw 5 sztuk puzzli dla dzieci lub trójwymiarowe manipulacje domek lub ciuchcia, głośnik bezprzewodowy JBL, zestaw 5 sztuk puzzli dla dzieci.

Nagrody zostaną przekazane Uczestnikom w terminie i miejscu uzgodnionym między dyrekcją/przedstawicielem Uczestnika a Organizatorem.

Rodzaj i ilość nagród mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Organizatora,
o czym uczestników niezwłocznie poinformuje Komitet konkursowy.